MOSELLAND GOLDSCHILD RIESLING ALKOHOLFREI 1X750
Ingrediensliste
Ingredienser: Druer, rektificeret druemostkoncentrat, Kulsyre, Stabilisatorer: metavinsyre; konserveringsmidler: indeholder dimethyldicarbonat og/eller SULFITTER.
Næringsindhold
| a 100 ml | |
|---|---|
| Energiindhold | 111 kJ / 26 kcal |
| Fedt | < 0,5 g |
| heraf mættede fedtsyrer | < 0,1 g |
| Kulhydrater | 4,2 g |
| heraf sukkerarter | 4,2 g |
| Protein | < 0,5 g |
| Salt | < 0,01 g |
Detaljerede oplysninger
| Navn | MOSELLAND GOLDSCHILD RIESLING ALKOHOLFREI 1X750 |
| Kategori | Vin (alkoholfri) |
| Farve | hvid |