Weingut Leo Hillinger
Small Hill red
List of ingredients
Ingredients: grapes, sugar, concentrated grape must, antioxidants: Sulphites.
Nutrition declaration
| per 100 ml | |
|---|---|
| Energy | 321 kJ / 77 kcal |
| Fats | 0 g |
| of which saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Details
| Name | Small Hill red |
| Category | Wine |
Producer
Weingut Leo Hillinger
Hill 1
7093 Jois
Austria