Cottage Garden Chardonnay Australia dry
List of ingredients
Ingredients: grapes, carbon dioxide, acidity regulator: tartaric acid; stabiliser: metatartaric acid; antioxidants: L-ascorbic acid, SULPHITE.
Nutrition declaration
| per 100 ml | |
|---|---|
| Energy | 309 kJ / 74 kcal |
| Fats | < 0.5 g |
| of which saturates | < 0.1 g |
| Carbohydrates | 1.1 g |
| of which sugars | < 0.5 g |
| Protein | < 0.5 g |
| Salt | < 0.01 g |
Details
| Name | Cottage Garden Chardonnay Australia dry |