Scheiblhofer THE WINE GmbH
Cool John
List of ingredients
Ingredients: grapes, concentrated grape must, stabiliser: metatartaric acid; antioxidants: Sulphites.
Nutrition declaration
| per 100 ml | |
|---|---|
| Energy | 310 kJ / 74 kcal |
| Fats | 0 g |
| of which saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 1.5 g |
| of which sugars | 0.7 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Details
| Name | Cool John |
| Category | Wine |
| Color | red |
| Origin | Wine from Austria |
| Quality level | Qualitätswein |
| Region | Burgenland |
Producer
Scheiblhofer THE WINE GmbH
Halbturner Str 1a
7163 Andau
Austria
Table of contents
| Allergens | |
|---|---|
| Sulphites | Yes |
| Ingredients with compulsory mention | |
|---|---|
| Sulphured | Yes |