Weingut Leo Hillinger
Goldmuskateller lieblich
List of ingredients
Ingredients:
grapes1, concentrated grape must1, antioxidants: Sulphites; stabiliser: metatartaric acid.
1organically farmed
Nutrition declaration
| per 100 ml | |
|---|---|
| Energy | 318 kJ / 76 kcal |
| Fats | 0 g |
| of which saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Details
| Name | Goldmuskateller lieblich |
| Category | Wine |
Producer
Weingut Leo Hillinger
Hill 1
7093 Jois
Austria
Table of contents
| Allergens | |
|---|---|
| Sulphites | Yes |