Bree Fruity Rosé Deuschland QbA süss + fruchtig 0,75 l
List of ingredients
Ingredients: grapes, sucrose, carbon dioxide, Stabilisers: gum arabic, metatartaric acid; preservative: dimethyldicarbonate; antioxidants: L-ascorbic acid, SULPHITE.
Nutrition declaration
| per 100 ml | |
|---|---|
| Energy | 294 kJ / 70 kcal |
| Fats | < 0.5 g |
| of which saturates | < 0.1 g |
| Carbohydrates | 6.0 g |
| of which sugars | 5.5 g |
| Protein | < 0.5 g |
| Salt | < 0.01 g |
Details
| Name | Bree Fruity Rosé Deuschland QbA süss + fruchtig 0,75 l |