Friedrich Becker
Weisser Burgunder VDP.Gutswein
Ainesosaluettelo
Ainesosat: Viinirypäle, sakkaroosia, säilöntä- ja hapettumisenestoaineet: L-askorbiinihappo, Sulfiitit; happamuudensäätöaine (Viinihapot (L+)).
Pullotus voi tapahtua suojakaasussa.
Ravintoarvot
| per 100 ml | |
|---|---|
| Energia | 325 kJ / 79 kcal |
| Hiilihydraatit | 1,4 g |
| joista sokereita | 0,4 g |
| Sisältää vähäisiä määriä rasvaa, tyydyttyneitä rasvoja, proteiinia ja suolaa. | |
Lisätietoja
| Nimi | Weisser Burgunder VDP.Gutswein |
| Kategoria | Viini |
| Väri | Valkoinen |
| Alkuperämaa | Saksalainen viini |
| Laatuluokitus | Deutscher Qualitätswein |
| VDP-luokitus | VDP.GUTSWEIN |
| Alue | Pfalz |
| Vuosikerta | 2025 |
Tuottaja
Friedrich Becker
Hauptstraße 29
76889 Schweigen
Saksa
Astia
| Pakkaustapa | Lasipullo |
| Tilavuus | 0,75 l |
| Korkki | Kierrekapseli |
Tietoja tuotteen sisällöstä
| Analyysin tiedot | |
|---|---|
| Maku | kuiva |
| Etiketin mukainen alkoholipitoisuus | 13% vol |
| Jäännösmakeus | 3,9 g/l |
| Hapokkuus | 7,1 g/l |
| Allergeenit | |
|---|---|
| Sulfiitit | Kyllä |