Tempranillo Rosé Organic Spain
List of ingredients
Ingredients:
grapes1, concentrated grape must1, carbon dioxide, antioxidant: SULPHITE.
1organically farmed
Nutrition declaration
| per 100 ml | |
|---|---|
| Energy | 290 kJ / 70 kcal |
| Fats | < 0.5 g |
| of which saturates | < 0.1 g |
| Carbohydrates | 1.4 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Protein | < 0.5 g |
| Salt | < 0.01 g |
Details
| Name | Tempranillo Rosé Organic Spain |