Weingut Leo Hillinger
Steppensee rosé 2024
List of ingredients
Ingredients: grapes, sugar (concentrated grape must), antioxidants: Sulphites; Stabilisers: metatartaric acid.
Nutrition declaration
| per 100 ml | |
|---|---|
| Energy | 292 kJ / 70 kcal |
| Fats | 0 g |
| of which saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 1.2 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Details
| Name | Steppensee rosé 2024 |
| Category | Wine |
Producer
Weingut Leo Hillinger
Hill 1
7093 Jois
Austria