Weingut Leo Hillinger
Small Hill Sweet
List of ingredients
Ingredients: grapes, antioxidants: Sulphites; stabiliser: metatartaric acid.
Nutrition declaration
| per 100 ml | |
|---|---|
| Energy | 614 kJ / 147 kcal |
| Fats | 0 g |
| of which saturates | 0 g |
| Carbohydrates | 40 g |
| of which sugars | 21 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Details
| Name | Small Hill Sweet |
| Category | Wine |
Producer
Weingut Leo Hillinger
Hill 1
7093 Jois
Austria