Ainesosaluettelo
Ainesosat: Viinirypäle, sakkaroosia, viinihappo, askorbiinihappo.
Pullotus voi tapahtua suojakaasussa.
Ravintoarvot
| per 100 ml | |
|---|---|
| Energia | 314 kJ / 75 kcal |
| Hiilihydraatit | 1,4 g |
| joista sokereita | 0,4 g |
| Sisältää vähäisiä määriä rasvaa, tyydyttyneitä rasvoja, proteiinia ja suolaa. | |
Lisätietoja
| Virallinen tarkastusnumero | 50660122725 |
| Kategoria | Viini |
| Alkuperämaa | Saksalainen viini |
| Laatuluokitus | Deutscher Qualitätswein |
| Alue | Pfalz |
| Vuosikerta | 2024 |
Astia
| Tilavuus | 0,75 l |
Tietoja tuotteen sisällöstä
| Analyysin tiedot | |
|---|---|
| Maku | kuiva |
| Etiketin mukainen alkoholipitoisuus | 12,5% vol |
| Jäännösmakeus | 4,2 g/l |
| Hapokkuus | 6,9 g/l |
| Allergeenit | |
|---|---|
| Sulfiitit | Kyllä |
| Gluteeniton | Kyllä |